CARB P2 / TSCA VI gecertificeerdISO 9001:2015E0 elke 3 maanden getestEUDR-geolocatieVerpakking getest volgens PPWRWhatsApp +84 988 586 601[email protected]

Normen en certificering

EN 13986 en CE-markering voor multiplex: wanneer u een DoP nodig hebt, AVCP 2+ of 4 en wat importeurs controleren

Bijgewerkt
Offerte aanvragen

De norm EN 13986 geldt voor houtplaatmateriaal voor de bouw, en voor Nederlandse en Vlaamse importeurs bepaalt hij of multiplex een CE-markering moet hebben. Multiplex dat in de EU voor vloeren, wanden, daken of andere bouwwerken wordt verkocht, heeft een CE-markering en een prestatieverklaring (DoP) nodig; multiplex voor meubels en interieur niet. Minh Thanh Plywood maakt meubelplaten voor Europa en levert CE-gemarkeerd bouwmultiplex via gekwalificeerde partnerfabrieken.

EN 13986 en CE-markering voor multiplex: 2+ vs 4 AVCP-systemen; 0,062 mg/m³ REACH vanaf 6 aug. 2026; 8 jan. 2026 CPR 2024/3110 van toepassing; 0,014–0,032 ppm, kamertests

Wat is EN 13986 voor multiplex?

EN 13986 is de geharmoniseerde Europese norm voor houtplaatmateriaal voor de bouw, in de huidige versie EN 13986:2004+A1:2015. De norm geldt voor multiplex, OSB, spaanplaat, vezelplaat en massief houten platen, en hij bepaalt drie zaken: welke eigenschappen een fabrikant per gebruik moet verklaren, welk systeem voor beoordeling en verificatie van de prestatieconstantie (AVCP) geldt, en wat de CE-markering moet tonen.

De norm valt onder de Europese Bouwproductenverordening, verordening (EU) nr. 305/2011 (gecontroleerd op 20 oktober 2026). Omdat de norm geharmoniseerd is, moet een plaat die binnen het toepassingsgebied valt en voor de bouw op de EU-markt wordt gebracht, een CE-markering dragen en vergezeld gaan van een prestatieverklaring. Platen buiten het toepassingsgebied, zoals meubelmultiplex, krijgen daar geen CE-markering voor.

EN 13986 bepaalt de kwaliteit van multiplex niet op zichzelf. De norm verwijst naar de productnormen die dat wel doen: EN 636 voor de specificaties van multiplex, EN 314-2 voor de kwaliteit van de verlijming, EN 717-1 voor de formaldehydeafgifte, en EN 789 of EN 12369-2 voor de constructieve waarden. Het amendement A1 uit 2015 voegde racking-sterkte, inbedsterkte en luchtdoorlatendheid toe aan de eigenschappen die een fabrikant kan verklaren.

Heeft multiplex een CE-markering nodig?

Multiplex heeft een CE-markering nodig wanneer het op de EU-markt wordt gebracht voor gebruik in bouwwerken. Vloeren, beplating, constructieve vloerelementen, traptreden en blijvende gevelbekleding zijn bouwtoepassingen. Multiplex voor meubels, kasten, winkelinrichting, verpakkingen, kisten en binnenschrijnwerk buiten de bouwconstructie valt buiten EN 13986, dus de Bouwproductenverordening vereist geen CE-markering.

Gebruik van het multiplex CE-markering onder EN 13986 AVCP-systeem Betrokken partijen
Constructief: vloeren, dak- en wandbeplating, dragende onderdelen Verplicht 2+ Fabrikant en aangemelde instantie
Niet-constructieve bouw: bekledingen, plafonds, niet-dragende gevelbekleding Verplicht 4 Alleen fabrikant
Meubels, kasten, winkelinrichting Niet vereist – –
Verpakkingen, kisten, pallets Niet vereist – –
Bekisting Bepaald door de markt van de koper en de aanbesteding Vaak 2+ Fabrikant en aangemelde instantie

Het gaat om het beoogde gebruik, niet om het type plaat. Dezelfde plaat van 18 mm met een toplaag van berken kan in de ene order meubelmultiplex zijn en in een andere constructief multiplex; alleen het tweede heeft een prestatieverklaring en een CE-label nodig.

Beslisschema: heeft multiplex een CE-markering nodig onder EN 13986, op basis van het beoogde gebruik

Welk multiplex valt onder EN 13986: constructief of niet-constructief?

EN 13986 onderscheidt constructieve en niet-constructieve toepassingen, en droge, vochtige en buitenomstandigheden. Constructief betekent dat de plaat belasting in het bouwwerk draagt: een vloerdek, een dakbeplating, een schuifwand. Niet-constructief betekent dat de plaat deel uitmaakt van het gebouw maar geen ontwerpbelasting draagt: een plafondbekleding, een binnenwandplaat.

De gebruiksconditie bepaalt de klasse van het multiplex. EN 636-1 dekt multiplex voor droge omstandigheden, EN 636-2 voor vochtige en EN 636-3 voor buitenomstandigheden. Een constructieve vloer in een verwarmd gebouw is EN 636-1 S of EN 636-2 S; dakbeplating die tijdens de bouw nat kan worden, wordt meestal gespecificeerd als EN 636-2 S of EN 636-3 S. De S staat voor constructief gebruik, de G voor algemeen (niet-constructief) gebruik.

Voor de koper is de praktische regel eenvoudig: vermeld het gebruik en de EN 636-klasse in de bestelling, dan weet de leverancier welke prestatieverklaring en welk AVCP-systeem gelden.

AVCP-systeem 2+ of 4 voor multiplex

Systeem 2+ geldt voor constructief multiplex en vereist een aangemelde instantie; systeem 4 geldt voor niet-constructief bouwmultiplex, en de fabrikant handelt alleen. Het verschil zie je op het CE-label: een 2+-label draagt het viercijferige identificatienummer van de aangemelde instantie, een label van systeem 4 niet.

Taak Systeem 2+ (constructief) Systeem 4 (niet-constructief)
Bepaling van het producttype (initiële tests of berekening) Fabrikant Fabrikant
Fabrieksproductiecontrole (FPC) Fabrikant Fabrikant
Initiële inspectie van de fabriek en de FPC Aangemelde instantie –
Doorlopend toezicht op de FPC Aangemelde instantie –
Afgegeven certificaat Conformiteitscertificaat van de FPC Geen
Nummer van de aangemelde instantie op het CE-label Ja Nee

Een aanbod voor «CE 2+-multiplex» betekent dus drie dingen: het multiplex is verklaard voor constructief gebruik, een genoemde aangemelde instantie controleert de fabrieksproductiecontrole, en de prestatieverklaring van de fabrikant vermeldt de constructieve waarden. Brandgedrag kan een eigen AVCP-systeem hebben voor platen met een brandvertragende behandeling; onbehandeld multiplex volgt de klasse die in EN 13986 staat.

CE 2+ tegenover CE 4 multiplex: AVCP-taken vergeleken

Wat is een prestatieverklaring voor multiplex?

Een prestatieverklaring (DoP) is de ondertekende verklaring van de fabrikant over de prestatie van een bouwproduct voor het beoogde gebruik, opgesteld voordat de CE-markering wordt aangebracht. Voor multiplex onder EN 13986 bevat een DoP:

  1. Referentienummer van de DoP, dat het CE-label herhaalt.
  2. Unieke identificatiecode van het producttype, bijvoorbeeld de plaatnaam en het diktebereik.
  3. Beoogd gebruik, zoals «constructief gebruik in vochtige omstandigheden (EN 636-2 S)».
  4. Naam en contactadres van de fabrikant.
  5. AVCP-systeem: 2+ of 4.
  6. Geharmoniseerde norm: EN 13986:2004+A1:2015 en, voor systeem 2+, de naam en het nummer van de aangemelde instantie en het nummer van het FPC-certificaat.
  7. Verklaarde prestatie, kenmerk voor kenmerk: buigsterkte en elasticiteitsmodulus, verlijmingskwaliteit en -klasse, formaldehydeklasse, brandgedrag, biologische duurzaamheid, pentachloorfenolgehalte en elke andere waarde die het beoogde gebruik vereist. «NPD» (geen prestatie bepaald) is toegestaan voor kenmerken die het gebruik niet vereist.
  8. Handtekening, naam, plaats en datum.

De DoP wordt geleverd op papier of elektronisch, in de taal die de lidstaat van verkoop vereist. U kunt hem bij de offerte opvragen; een fabriek die er geen kan leveren, heeft geen CE-gemarkeerd product van dat type.

Wat het CE-label op multiplex toont

Het CE-label op multiplex is een korte samenvatting van de DoP, gedrukt op de plaat, het verpakkingsetiket of de begeleidende documenten. Een volledig label toont:

  • het CE-symbool;
  • de laatste twee cijfers van het jaar waarin de CE-markering voor het eerst is aangebracht;
  • de naam en het geregistreerde adres van de fabrikant;
  • de unieke identificatiecode van het producttype;
  • het referentienummer van de DoP;
  • de verwijzing naar EN 13986;
  • het beoogde gebruik en de verklaarde niveaus of klassen, zoals EN 636-2 S, verlijmingsklasse 2, E1 en de brandklasse;
  • voor systeem 2+ het identificatienummer van de aangemelde instantie.

Controleer of het DoP-nummer op het label overeenkomt met de DoP die u heeft ontvangen. Een label met een CE-symbool zonder DoP-nummer, of een DoP-nummer dat naar een ander producttype verwijst, is een reden om de bestelling vast te houden tot de leverancier het corrigeert.

EN 636 en EN 314-2: de klassen achter de DoP

EN 636 stelt de eisen aan multiplex per gebruiksklasse, en EN 314-2 stelt de verlijmingskwaliteit daarachter vast. Samen vormen ze de basis waarop een DoP voor multiplex werkelijk rust.

Gebruiksklasse Productnorm Verlijmingsklasse (EN 314-2) Voorbehandeling van de test (EN 314-1) Typisch gebruik
Droog EN 636-1 Klasse 1 24 uur weken in water van 20 °C Binnenvloeren en bekledingen in verwarmde gebouwen
Vochtig EN 636-2 Klasse 2 6 uur koken, daarna 1 uur afkoelen in water Dak- en wandbeplating, beschermde buitenonderdelen
Buiten EN 636-3 Klasse 3 Cyclisch koken (4 uur koken, drogen, 4 uur koken) of 72 uur koken Blootgestelde buitenonderdelen, bekisting

EN 314-2 beoordeelt de lijm op afschuifsterkte en op het aandeel houtbreuk: hoe lager de afschuifsterkte, hoe meer houtbreuk het monster moet vertonen. Een ureumformaldehydeverlijming haalt klasse 1; verlijmingen met melamine versterkt halen klasse 2; fenolische (WBP) verlijmingen zijn bedoeld voor klasse 3.

Lijm en emissieklasse zijn twee afzonderlijke specificaties. Minh Thanh-meubelplaten gebruiken UF-lijm met E0-emissie; met melamine versterkte en fenolische (WBP) verlijmingen worden gemaakt volgens de specificatie van de klant voor vochtig en buiten multiplex, zoals ons multiplex voor buiten.

Formaldehyde: E1 volgens EN 13986 en de REACH-grens vanaf 6 augustus 2026

EN 13986 verklaart de formaldehydeafgifte in klasse E1 of E2, waarbij E1 wordt gemeten in de kamer volgens EN 717-1. E1 is de klasse die elke plaat in de DoP normaal moet halen voor Europees bouwgebruik. Het is een regel in de prestatieverklaring, geen apart certificaat.

Sinds 6 augustus 2026 geldt een strengere regel voor alle houten artikelen, bouw of niet. Verordening (EU) 2023/1464 (REACH-bijlage XVII, punt 77; gecontroleerd op 20 oktober 2026) verbiedt het op de EU-markt brengen van meubels en houten artikelen waarvan de formaldehydeafgifte boven 0,062 mg/m³ ligt onder de testcondities van de verordening. Voor andere artikelen is de grens 0,080 mg/m³, en voertuiginterieurs volgen vanaf 6 augustus 2027. Artikelen die uitsluitend buiten worden gebruikt, vallen erbuiten. Voor de Nederlandse en Vlaamse koper betekent dit dat E1 alleen niet langer bewijst dat aan de eisen is voldaan: de REACH-grens van 0,062 mg/m³ ligt lager dan de E1-grens van EN 13986, die 0,124 mg/m³ is.

Minh Thanh-meubelmultiplex is gemaakt voor deze markt. De platen gebruiken UF-lijm met E0-emissie, en we beschikken over de CARB P2 / TSCA Title VI-certificering (ICTT-fabrieksnummer 23024). Zes kamertests volgens ASTM D6007 op platen van 9, 15 en 18 mm, uitgevoerd tussen april 2025 en juni 2026, gaven gemiddeld 0,014–0,032 ppm, tegen de grens van 0,05 ppm. Een test door een derde partij volgens de methode van de koper, EN 717-1 inbegrepen, regelen we op verzoek via SGS. Onze pagina over formaldehydeemissie legt de klassen uit.

Brandgedrag en andere verklaarde eigenschappen

Brandgedrag wordt op elke DoP van bouwmultiplex verklaard als Euroklasse. Onbehandeld multiplex met een dichtheid en dikte boven de minimumwaarden in EN 13986 krijgt de daar vermelde klasse zonder verdere test, meestal D-s2,d0. Een betere klasse vereist een brandvertragend product dat op zichzelf is getest en gecertificeerd.

De overige eigenschappen die een DoP voor multiplex kan verklaren, zijn:

  • Buigsterkte en elasticiteitsmodulus, evenwijdig en loodrecht op de nerf van de toplaag, uit EN 789-tests of de waarden van EN 12369-2; onze gids over sterktewaarden van multiplex legt ze uit.
  • Verlijmingskwaliteit, de EN 314-2-klasse hierboven.
  • Biologische duurzaamheid, de gebruiksklasse die de plaat zonder behandeling kan dragen.
  • Pentachloorfenolgehalte, verklaard onder de grens in EN 13986.
  • Waterdampdoorlatendheid, luchtgeluidisolatie, geluidabsorptie en warmtegeleiding, meestal uit de tabelwaarden in de norm.
  • Racking-sterkte, inbedsterkte en luchtdoorlatendheid, toegevoegd door amendement A1.

Testmethoden achter de DoP

Elke verklaarde waarde gaat terug op een benoemde testmethode, en EN 13986 (68 pagina’s, opgesteld door CEN/TC 112, het technisch comité voor houtplaatmateriaal) verwijst ernaar. Vraag welke methode het getal op uw DoP heeft voortgebracht:

Verklaard kenmerk Testmethode Wat het meet
Buigsterkte en elasticiteitsmodulus EN 310 (waarden voor constructief gebruik via EN 789 of EN 12369-2) Breukbelasting en stijfheid van een proefstrook
Verlijmingskwaliteit EN 314-1 voorbehandeling, EN 314-2-eisen Afschuifsterkte en houtbreuk in de lijmlaag
Formaldehydeafgifte EN 717-1-kamer (EN 717-2-gasanalyse voor productiecontrole van multiplex) Emissieklasse E1 of E2
Biologische duurzaamheid Gebruiksklassen van EN 335 Of de plaat zonder behandeling kan voldoen in droge, vochtige of buitenrisicoklassen
Brandgedrag EN 13501-1 Euroklasse, bijvoorbeeld D-s2,d0

CEN/TC 112 vermeldt de norm in 2026 als in systematische herziening (fase ‘besluit tot bevestiging’, voltooiingsdatum 28 oktober 2026). Controleer daarom de editie die in de DoP van uw leverancier wordt genoemd voordat u bestelt.

Een kenmerk dat het beoogde gebruik niet vereist, mag als «NPD» worden verklaard. Een constructieve DoP zonder buigsterkte en elasticiteitsmodulus is onvolledig.

Wie is verantwoordelijk: fabrikant, importeur of distributeur?

De fabrikant stelt de DoP op, voert de fabrieksproductiecontrole uit en brengt de CE-markering aan. De importeur controleert of dat is gebeurd voordat het multiplex op de EU-markt wordt gebracht. Wanneer de importeur onder eigen naam verkoopt of het product wijzigt, neemt hij de verplichtingen van de fabrikant over.

Onder de Bouwproductenverordening controleert de importeur:

  1. of de fabrikant de AVCP heeft uitgevoerd en de DoP en de technische documentatie heeft opgesteld;
  2. of de CE-markering op het product staat en of de DoP en de instructies erbij worden geleverd;
  3. of hij zijn eigen naam en contactadres op het product of de verpakking zet;
  4. een kopie van de DoP tien jaar bewaart nadat het product op de markt is gebracht;
  5. de levering stopt en de autoriteit informeert als hij reden heeft om aan te nemen dat de prestatie niet is zoals verklaard.

Distributeurs controleren de CE-markering en de documenten voordat ze verkopen. Vietnamese herkomst verandert niets aan deze keten: een CE-gemarkeerde plaat uit Vietnam heeft dezelfde DoP als een plaat uit een Europese fabriek.

De nieuwe Bouwproductenverordening (EU) 2024/3110

De nieuwe Bouwproductenverordening, verordening (EU) 2024/3110 (gecontroleerd op 20 oktober 2026), is op 7 januari 2025 in werking getreden en geldt vanaf 8 januari 2026. Ze vervangt verordening (EU) nr. 305/2011; delen van de oude verordening blijven gelden in een overgangsperiode tot 8 januari 2040.

Voor multiplexkopers veranderen de werkdocumenten nu niet van de ene op de andere dag. Geharmoniseerde normen die onder de oude verordening zijn aangehaald, waaronder EN 13986, blijven gelden totdat er onder de nieuwe verordening een nieuwe norm voor houtplaatmateriaal is aangehaald. Dan wordt de prestatieverklaring een prestatie- en conformiteitsverklaring. De nieuwe verordening voorziet ook in een digitaal productpaspoort voor bouwproducten, per productfamilie vastgelegd. Ons artikel over het digitaal productpaspoort van de EU voor multiplex beschrijft de gegevens die het zal vragen.

Wat een EU-importeur controleert voordat hij CE-multiplex bestelt

Voer deze controles op de offerte uit vóór de bestelling, niet bij aankomst:

  1. De DoP zelf: vraag hem bij de offerte op en lees het beoogde gebruik en de EN 636-klasse.
  2. Het DoP-nummer op het label komt overeen met de DoP en het producttype dat u heeft besteld.
  3. Het nummer van de aangemelde instantie (systeem 2+) staat in de NANDO-databank van de Europese Commissie als aangemeld voor de Bouwproductenverordening en voor houtplaatmateriaal.
  4. Het FPC-certificaat noemt de fabriek die de platen perst en dekt het producttype en het diktebereik van uw bestelling.
  5. De verlijmingsklasse past bij het gebruik: klasse 2 of 3 voor alles wat nat kan worden.
  6. Formaldehyde is verklaard als E1, en de artikelen die u van de platen maakt voldoen aan de REACH-grens.
  7. Brandgedrag is verklaard en past bij de bouwvoorschriften van uw project.
  8. De taal van de DoP en de instructies past bij het land van verkoop.
  9. Uw eigen naam en adres komen op de verpakkingsetiketten.

Een leverancier die deze negen punten in één e-mail beantwoordt, heeft al CE-markering gedaan.

Zes controles die een Europese importeur uitvoert op CE-gemarkeerd multiplex vóór de bestelling

CE-multiplex uit Vietnam: wat Minh Thanh levert

Minh Thanh Plywood is een Vietnamese fabrikant die is ingericht op hoogwaardig meubel- en interieurmultiplex, met Europa als belangrijkste markt. Deze platen hebben geen CE-markering nodig: ze gaan vergezeld van de documenten die meubelkopers vragen, en CE-gemarkeerd bouwmultiplex is beschikbaar* voor kopers die het nodig hebben.

Document Status bij Minh Thanh
CE-markering en prestatieverklaring (EN 13986) Beschikbaar*
CARB P2 / TSCA Title VI In bezit, ICTT-fabrieksnummer 23024
Kamertests ASTM D6007 Zes rapporten, april 2025 – juni 2026, gemiddeld 0,014–0,032 ppm
ISO 9001:2015 kwaliteitsmanagement In bezit, KAC25/0185
TCVN 11902:2017 multiplex met fineer In bezit, VietCert 141.1-VNC-HC
PPWR-verpakkingstest SGS, september 2026, geslaagd tegen de grens van 100 mg/kg
EUDR-dossier Bij bestellingen geleverd: herkomstgegevens en geolocatiebestanden

*Geleverd rechtstreeks of via gekwalificeerde partnerfabrieken.

Kopers in België, Duitsland, Tsjechië of elk ander EU-land stellen dezelfde twee vragen: CE-markering voor bouwmultiplex, en EUDR voor elk houtproduct. De EU-ontbossingsverordening, verordening (EU) 2023/1115, geldt voor multipleximporteurs, en we leveren het EUDR-dossier bij de bestellingen. In Nederland en België dient de importeur de due-diligenceverklaring in. Vietnam is door de uitvoeringsverordening (EU) 2025/1093 als laag risico aangemerkt, wat vereenvoudigde due diligence toestaat (beide teksten gecontroleerd op 20 oktober 2026). De toepassingsdatum is 30 december 2026 voor grote en middelgrote ondernemers, zoals vastgelegd in verordening (EU) 2025/2650. Onze EUDR-traceerbaarheid en het kwaliteitsoverzicht vermelden de bestanden.

Wat u moet vermelden in uw offerteaanvraag voor CE-gemarkeerd multiplex

Vermeld het gebruik en de verklaring die u nodig heeft, zodat de offerte op het juiste producttype terugkomt. Een complete regel luidt:

18 mm × 1220 × 2440 mm; voor/achter: eucalyptus B/B; kern: eucalyptus; fenolische (WBP) verlijming; beoogd gebruik: constructief, vochtige omstandigheden, EN 636-2 S; CE-markering onder EN 13986, AVCP 2+, DoP in het Nederlands; formaldehyde E1; 1×40HC CIF Rotterdam; EUDR-dossier met de verzenddocumenten.

Voor meubelmultiplex vervangt u de CE-regel door het emissiebewijs dat u nodig heeft, bijvoorbeeld ‘UF-lijm met E0-emissie, CARB P2 / TSCA Title VI, SGS-test EN 717-1 op verzoek’. Minh Thanh stuurt gratis monsters en antwoordt binnen enkele uren: schrijf naar [email protected] of stuur een WhatsApp naar +84 988 586 601.

Veelgestelde vragen van inkopers

Heeft multiplex een CE-markering nodig?

Alleen wanneer het op de EU-markt wordt gebracht voor gebruik in bouwwerken, zoals vloeren, wanden, daken of beplating. Multiplex voor meubels, kasten, verpakkingen of binnenschrijnwerk valt buiten EN 13986 en krijgt onder de Bouwproductenverordening geen CE-markering.

Wat is EN 13986?

EN 13986:2004+A1:2015 is de geharmoniseerde Europese norm voor houtplaatmateriaal voor de bouw. Hij somt de eigenschappen op die een fabrikant verklaart, het conformiteitsbeoordelingssysteem voor elk gebruik en de inhoud van de CE-markering.

Wat is het verschil tussen CE 2+ en CE 4 multiplex?

Systeem 2+ geldt voor constructief multiplex: een aangemelde instantie inspecteert de fabriek en certificeert de fabrieksproductiecontrole. Systeem 4 geldt voor niet-constructieve bouwtoepassingen: de fabrikant bepaalt het producttype en voert zelf de productiecontrole uit, zonder aangemelde instantie.

Wat is een prestatieverklaring voor multiplex?

De prestatieverklaring (DoP) is de ondertekende verklaring van de fabrikant over de verklaarde waarden van een bouwproduct, zoals buigsterkte, verlijmingsklasse, formaldehydeklasse en brandgedrag, voor het beoogde gebruik. Het CE-label verwijst ernaar met een nummer.

Wie geeft een CE-certificaat voor multiplex af?

Voor constructief multiplex onder systeem 2+ geeft een aangemelde instantie het conformiteitscertificaat van de fabrieksproductiecontrole af. De fabrikant stelt de prestatieverklaring nog steeds op en brengt de CE-markering aan. Onder systeem 4 bestaat geen certificaat van een derde partij.

Hoe lang is een CE-certificaat voor multiplex geldig?

De CE-markering heeft geen vervaldatum. Het certificaat van de aangemelde instantie voor de fabrieksproductiecontrole blijft geldig zolang de toezichtsaudits doorgaan en het product, het lijmsysteem en de norm ongewijzigd zijn; bij een wijziging in een van die punten is een nieuwe beoordeling nodig.

Heeft multiplex uit Vietnam een CE-markering en EN 13986 nodig?

De regel is dezelfde als voor Europees multiplex: bouwmultiplex heeft een CE-markering en een prestatieverklaring nodig, meubelmultiplex niet. De importeur controleert of de fabrikant beide heeft gedaan voordat de platen op de markt worden gebracht.

Is E1 hetzelfde als CE-markering?

Nee. E1 is de formaldehydeklasse die in de prestatieverklaring onder EN 13986 wordt verklaard. De CE-markering omvat alle verklaarde eigenschappen voor bouwgebruik; E1 is er een van.

Wat moet een Europese importeur van multiplex bewaren?

Een kopie van de prestatieverklaring tien jaar na het op de markt brengen van het product, en het bewijs dat de CE-markering en de technische documentatie van de fabrikant aanwezig zijn. De naam en het contactadres van de importeur staan op het product of de verpakking.

Levert Minh Thanh CE-gemarkeerd multiplex?

Ja, CE-gemarkeerd bouwmultiplex is bij Minh Thanh beschikbaar* voor kopers die het nodig hebben, met de prestatieverklaring. Onze meubel- en interieurplaten zijn gemaakt voor Europese kopers en hebben geen CE-markering nodig. *Geleverd rechtstreeks of via gekwalificeerde partnerfabrieken.

Welke andere EU-regels gelden voor multiplex naast de CE-markering?

De REACH-grens voor formaldehyde in houten artikelen vanaf 6 augustus 2026, de EUDR-due diligence voor houtproducten vanaf 30 december 2026, en de PPWR voor de verpakking. De CE-markering onder EN 13986 geldt alleen voor bouwtoepassingen.

Werk met Minh Thanh Plywood

Klaar om uw specificatie om te zetten in een bestelling?

Stuur uw toepassing, bestemming en eisen. Wij werken met u de plaatopbouw en benodigde documenten uit voor de offerte.

Offerte aanvragen